Ianaconi Imports

Premiações

 

Team Hybrids

Histórico – Premiações (2005-2012)*

2005

Rick Nichols – IASCA North American Championships.
David Lechner – USACi National Championships.

2006

John Paul – IASCA UK Finals Championships.
David Lechner (including Best of Show) – USACi National Championships.
Andy Jones – IASCA North American Championships.
Dinelle Mangalsingh – Trinidad National Championships.

2007

2008

David Edwards – MECA World Finals.
John Sketoe – USACi National Championships.
Jorge Juaristi – IASCA Mexico National Championships.
Devin Ramkissoon – Trinidad National Championships.
Vishnu Mangalsingh – Trinidad National Championships.
Dinelle Mangalsingh – Trinidad National Championships.
Vishnu Mangalsingh – Trinidad National Championships.
Dave Walker – EMMA League Championships.
John Marsh – MECA World Finals.

2009

Jim Becker – MECA West Coast Championships.
Dwayne Blackwood/Scott Buwalda – IASCA North American Championships.
John Marsh – IASCA North American Championships.
John Sketoe – IASCA North American Championships.
Gene Skarra – IASCA Western Canadian Championships.
Bill Pleasant (X2) – IASCA Western Canadian Championships, and IASCA Unified Canadian Championships.
Julian Ridi (X2) – IASCA Eastern Canadian Championships, and IASCA Unified Canadian Championships.
David Erwin – IASCA Eastern Canadian Championships.
John Myers (X2) – IASCA Eastern Canadian Championships, and IASCA Unified Canadian Championships.
Emanuel Beja (X2) – IASCA Eastern Canadian Championships, and IASCA Unified Canadian Championships.
Larry Woolacott (X2) – IASCA Eastern Canadian Championships, and IASCA Unified Canadian Championships.
John Roberts – USACi National Championships.
Andrew Mitchell – MECA World Finals.
David Edwards – MECA World Finals.
Brian Souter – USACi National Championships.
Andrew Dopson – Trinidad National Championships.
Devin Ramkissoon – Trinidad National Championships.
Vishnu Mangalsingh – Trinidad National Championships.
Dinelle Mangalsingh (X2) – Trinidad National Championships (Pro and SQC2).
Devin Ramkissoon – Trinidad National Championships.
Jaz Suman (x2) – EMMA League and Finals Championships (EMMA UK Advanced Unlimited)

2010

John Marsh – IASCA North American Championships.
Scott Buwalda – IASCA North American Championships (highest score ever recorded in organized competition).
David Erwin – IASCA Eastern Canadian Championships.
John Myers (X3) – IASCA North American Championships, IASCA Eastern Canadian Championships, and IASCA Unified Canadian Championships.
Larry Woolacott (X2) – IASCA Eastern Canadian Championships, and IASCA Unified Canadian Championships.
Louis Chouinard (X2) – IASCA North American Championships (Rookie and SQC).
Julian Ridi (X3) – IASCA North American Championships, IASCA Eastern Canadian Championships, and IASCA Unified Canadian Championships.
Dilip Hirani (x2) League & Finals (EMMA UK Experienced Unlimited)
John Roberts – USACi National Championships.
Dinelle Mangalsingh (X2) – Trinidad National Championships (Ultimate SQC and IQC).

2011

Louis Chouinard (X5) – IASCA North American Championships (Rookie), IASCA Eastern Canadian Championships (IQC and SQC), and IASCA Unified Canadian Championships (IQC and SQC).
John Sketoe (X2) – IASCA North American Championships and USACi National Championships.
Larry Woolacott (X6) – IASCA North American Championships (Ultimate), IASCA North American Championships (Two-Seat SQC), IASCA Eastern Canadian Championships (IQC and SQC), and IASCA Unified Canadian Championships (IQC and SQC).
Scott Buwalda – IASCA North American Championships (highest score ever recorded in organized competition – beating previous year’s score).
Jim Bishop – MECA West Coast Championships.
David Mennie – MECA West Coast Championships.
Scott Welch – MECA West Coast Championships.
Vince Miranda (X3) – MECA West Coast Championships, Best of Show Sound, and Best of Best of Show.
John Myers (X2) – IASCA Eastern Canadian Championships (SQC) and IASCA Unified Canadian Championships (SQC).
Jason Gay (X2) – IASCA Eastern Canadian Championships (SQC) and IASCA Unified Canadian Championships (SQC).
David Seal – USACi National Championships.
John Roberts – USACi National Championships.
Todd Luliak – MECA World Finals.
Patrick Börger (X2) – AYA German Championships and EMMA German Championships.
Jörg Sickmüller – EMMA German Championships.
Jürgen Fischer (X2) – EMMA ESPL Master and ESPL Expert German Championships.
Dirk Leichsenring – EMMA Euro Championships.

2012

Larry Woolacott – IASCA North American Championships (Ultimate)
John Marsh – IASCA North American Championships (Expert 2-Seat)
Scott Buwalda – IASCA North American Championships (Expert 1-Seat)
Scott Buwalda – IASCA North American Championships (SQC 1-Seat)
John Marsh – IASCA North American Championships (SQC 2-Seat)

* Apenas os eventos mais importantes estão listados.